Курс із мінної безпеки увійде до шкільної навчальної програми

 • Мінна безпека стане обов’язковим доповненням до шкільного курсу “Здоров’я, безпека та добробут”.

  Про це повідомило Міністерство освіти і науки України.

  Наразі в Україні близько 30% території забруднені мінами. За даними моніторингової місії ООН з прав людини, вибухонебезпечні предмети вже спричинили 100 жертв серед дітей у період із 24 лютого 2022 року до 30 липня 2023 року.

  З огляду на це МОН спільно з ЮНІСЕФ розробляють практикум з мінної безпеки для школярів та онлайн-курс з викладання мінної безпеки для вчителів.

  “Завдання дорослих і всієї системи освіти – надати дітям усю можливу інформацію про те, як залишатися в безпеці. Частина вчителів вже активно займається мінною просвітою, але наша мета – охопити кожну школу, кожен клас і кожну дитину” зазначив міністр освіти і науки Оксен Лісовий.

  Цьогоріч понад 5 000 освітян, соціальних працівників і представників громадських організацій уже пройшли тренінги з навчання дітей мінної безпеки. Як зазначили в МОН, спільно з партнерами та ДСНС України педагоги провели офлайн- та онлайн-заняття з мінної просвіти для понад 640 000 дітей.

  Для вчителів уже доступний посібник з докладними планами, а також презентації для уроків із мінної безпеки, адаптовані для початкової та середньої школи. Також педагоги можуть скористатися інтерактивними матеріалами та відео для групової роботи, які доступні на вебсайті “Все про мінну безпеку” та в бібліотеці корисних матеріалів “Спільнотека”. Зокрема, це:

  • інтерактивні онлайн-уроки у Всеукраїнській школі онлайн для дистанційного навчання, адаптовані для молодших і старших школярів;
  • серія порад від психологів для комунікації з дітьми про вибухонебезпечні предмети;
  • брошура із завданнями від Суперкоманди Інфорсів для підлітків;
  • загадки на тему мінної безпеки для дошкільнят, учнів молодшої та середньої школи;
  • мультики: “Безпечні канікули” (для дітей віком 310 років), “Суперкоманда проти мін” (для дітей віком 816 років), “Пес Патрон” (для дітей віком 416 років);
  • відео із псом Патроном та саперами про різновиди вибухонебезпечних предметів і формування безпечної поведінки в умовах подолання наслідків бойових дій;
  • інформаційні постери та ігри.

  Усі матеріали були розроблені спільно з дитячими психологами та експертами в мінній просвіті.