На день народження письменника та драматурга Панаса Мирного, який будемо відзначати 13 травня, неодмінно прийшли б Марія Заньковецька, Леся Українка, Михайло Коцюбинський та Василь Стефаник. Панас Мирний любив збирати гостей у своєму будинку в Полтаві. До речі, це було перше і єдине його власне житло, у яке зміг перебратися з дружиною та трьома дітьми в 1903 році.
У полтавській садибі Панаса Мирного ще донедавна родили яблуні та груші, з плодів яких письменник варив варення. Ще залишилися верби біля ставу, у якому він плавав сам та вчив плавання своїх і сусідських дітей. І досі тут працює музей письменника, відкритий у 1940 році, першим директором якого був син Мирного – Михайло.
Про ці та інші цікаві факти із біографії письменника “Новій українській школі” розповіла Вікторія Пащенко, провідна наукова співробітниця Літературно-меморіального музею Панаса Мирного в Полтаві. А Катерина Молодик, вчителька української мови та літератури, заслужена вчителька України, поділилася секретами успішного вивчення непростого роману “Хіба ревуть воли, як ясла повні?”, який вивчають 10-класники.
У новій статті читайте:
- про особливий сад на Кобищанах;
- для чого письменник проклав до свого дому бруківку;
- як кабінет Мирного з’явився в сучасній міській раді Полтави;
- про дружину-німкеню та трагічну долю двох синів;
- як Панас Рудченко став Панасом Мирним;
- чому вчив українську мову з “Кобзаря”;
- кому присвятив свою останню публічну промову;
- кілька секретів, які допоможуть учням краще зрозуміти роман “Хіба ревуть воли, як ясла повні?”
Детальніше за посиланням:https://nus.org.ua/articles/15-eksklyuzyvnyh-faktiv-pro-panasa-myrnogo-ta-netypovyj-rozbir-jogo-romanu-hiba-revut-voly-yak-yasla-povni/