Освітні Інтернет-ресурси ДНПБ України ім. В. Сухомлинського

Освітні Інтернет-ресурси

 • Доступ до електронних ресурсів (баз даних, сервісів тощо) інших установ, що знаходяться у тестовому або передплаченому доступі в ДНПБ України ім. В. О. Сухомлинського НАПН України.

Ознайомитися з матеріалами можна у читальному залі приміщення бібліотеки (вул. Берлинського, 9).

Умови користування передплаченими електронними ресурсами

Користувачі бібліотеки зобов’язані дотримуватися правил та умов користування електронними ресурсами:

Усі ліцензійні передплачені ресурси та ресурси тестового доступу захищені умовами ліцензійних угод з провайдерами. Дозволено створювати окремі копії (електронні та в друкованому вигляді) статей та інших документів лише з дослідницькою та навчальною метою.

 • Жодним чином електронні та друковані копії, доступні через бази, не можуть бути використані з комерційною метою.
 • Користувачам заборонено системно завантажувати цілі журнали, або окремі їх випуски.
 • Заборонено копіювання баз та будь-яких їх частин/колекцій програмами автоматичного скачування.
 • Користувач гарантує нерозголошення конфіденційної інформації (в т.ч. ID та паролю) та дотримання правил доступу до окремих ресурсів.
 • Доступ до більшості ресурсів відбувається за контролем IP адрес (без жодних обмежень з будь-якого комп’ютера на території університетського містечка)
Ресурси відкритого доступу

Ресурси відкритого доступу (Open Access) – тут наведено перелік наукових баз даних, користування якими не потребує ліцензійних угод та передплати. Ресурси із цих баз доступні відкрито, дозволяється їх вільне використання, поширення та відтворення з науковою чи навчальною метою на будь-якому носії, за умови, що оригінальний твір правильно цитується.

2019 р.

LIBRARIA

Із 18 квітня 2019 р. Державна науково-педагогічна бібліотека України імені В.О. Сухомлинського НАПН України надає вільний доступ до ресурсу LIBRARIA – електронного архіву української історичної періодики.

LIBRARIA – унікальний ресурс і найбільший в Україні архів оцифрованої історичної періодики, який є проектом компанії «Архівні інформаційні системи», що здійснюється у співпраці з бібліотеками, архівами й науковими інституціями в Україні та за її межами.

EBSCO Publishing

Надано доступ до інформаційних ресурсів компанії EBSCO Publishing, що є одним з найбільших у світі постачальників журналів в електронному і друкованому форматі.

Інформація про можливості пошуку знаходиться на сайті підтримки EBSCO Discovery Service.

Бази даних EBSCO містять понад 6 тис. електронних версій відомих журналів, газет, бюлетенів новин, близько 1300 брошур, енциклопедій, довідників і реферативних збірників, більшість з яких повнотекстові. EBSCO надає можливість пошуку повнотекстових, рецензованих спеціалізованих матеріалів соціально-гуманітарної, економічної, медичної, технічної та іншої тематики. Містить такі бази даних:
 1. Academic Search Premier – найбільша в світі академічна багатопрофільна база даних Academic Search Premier ™ містить анотований покажчик до більш ніж 8400 журналів, з яких понад 4 600 – з повним текстом. Більше сотні журналів, починаючи з видань 1975 року, представлені у форматі PDF, а цитовані посилання з можливістю пошуку надані для більше 1 000 назв. Academic Search Premier охоплює такі області, як біологія, хімія, інженерія, фізика, психологія, релігійні та теологічні науки і т. д. Ця база даних щодня оновлюється на EBSCOhost.
 2. Business Source Premier – сама використовувана в галузі дослідна база даних, що надає повнотекстові версії майже 2 200 журналів. Business Source ® Premier надає повнотекстові дані, починаючи з видань 1965 року, і цитовані посилання з можливістю пошуку по виданням з 1998 року. Business Source Premier охоплює всі бізнес-дисципліни, включаючи маркетинг, менеджмент, управління інформаційними системами, організацію проектних робіт, бухгалтерський облік, фінансовий облік і економіку. Додаткова повнотекстова інформація, крім журналів, включає звіти з дослідження ринку, галузеві звіти, звіти країн, профілі компаній, SWOT-аналізи. Ця база даних щодня оновлюється на EBSCOhost.
 3. ERIC – інформаційний освітній центр ERIC, містить 1,3 млн записів і посилання на більш ніж 323000 повнотекстових документів, понад 2200 дайджестів, а також посилання на додаткову інформацію, описи та реферати з більш ніж 1000 освітніх та пов’язаних з освітою журналів.
 4. Teacher Reference Center – база даних містить покажчик і короткі реферати 280 популярних журналів для викладачів і адміністраторів навчальних закладів.
 5. Library, Information Science & Technology Abstracts – ця база даних містить більше 600 періодичних видань, а також книги, науково-дослідні звіти і вчені записки. Серед тем – бібліотечна справа, категоризація, каталогізація, бібліометрія, онлайновий пошук інформації, управління інформацією та багато іншого. Матеріали цієї бази даних охоплюють період з середини 1960-х рр. до наших днів.
 6. Та інші .

 

Видавництво Emerald Publishing
Це 175 періодичних видань + конференції + Інформаційні колекції з усіх аспектів менеджменту та маркетингу (в т. ч. бібліотечного та освітянського). Бібліотека e-Book має більше 3000 назв. У цьому сегменті це видавництво навіть більш авторитетне ніж видавництва Springer, Elsevier тощо (доступ переважно до анотацій статей).
Зверніть окрему увагу на  розділи:
 1. Education    Книги
 2. Information & Knowledge Management
 3. Library Studies
 4. Sociology
 5. HR, Learning & Organization Studies

Багато цікавої інформації (в т.ч. відкритої) у спеціальних інформаційних сегментах:

 1. Emerald’s Teaching Zone 
 2. for Librarians
 3. КНИГИ
Німецька служба новин

Німецька служба новин створена медіакомпанією Deutsche Welle спільно з провідним німецьким інформагентством Deutsche Presse-Agentur за підтримки Міністерства закордонних справ ФРН. Матеріали Служби доступні англійською, німецькою, а також іспанською та арабською мовами.

Портал відкриває доступ до:
• Потоку оперативної інформації про події в Німеччині або перебувають у центрі уваги Німеччини;
• Аналізу світових та локальних питань поточного порядку денного ФРН;
• Архіву інформаційних та аналітичних матеріалів, що ведеться з листопада 2014 року.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *